Regbis

Kas yra regbis ir kodėl jis geriausias?

Regbis – tai kontaktinė sporto šaka, kurios tikslas prispausti ovalo formos kamuolį aikštės gale esančiame įskaitiniame plote arba įmušti jį į vartus. Žaidžiant kamuolį galima spirti į priekį, bet perduoti – tik atgal. Regbis turi futbolo, lengvosios atletikos ir imtynių elementų.

Regbis unikalus, nes šioje sporto šakoje dominuoja strateginis mąstymas: labai retai rezultatas pasiekiamas momentinėmis pastangomis – dažniausiai atakos ir gynybiniai veiksmai susideda iš daugybės fazių ir užtrunka kelioliką minučių. Iš kitų sporto šakų regbį išskiria ir taiki bei draugiška atmosfera, dominuojanti už aukštės ribų. Regbiui nežinoma žiūrovų chuliganizmo problema.

Regbio dvasia

Regbis negalėtų egzistuoti be „Fair Play“. Švarus žaidimas leidžia išvengti traumų, nežaidybinių konfliktų ir užtikrina sklandžią rungtynių eigą. Švarus žaidimas reikalauja nenaudoti taisyklėmis uždraustų veiksmų, gerbti teisėjus, varžovus ir savo komandos narius. „Fair Play“ principų laikymąsi kontroliuoja teisėjai, kapitonai bei įvairios priežiūros organizacijos.

Regbis didžiuojasi savo vertybėmis:

– Sąžiningumu. Regbyje galioja taisyklė niekada nesiekti pergalės bet kokia kaina, nes ji neša džiaugsmą tik, kai yra pelnyta sąžiningoje kovoje.
– Aistra. Regbio žmonės dievina šį sportą. Regbis apjungia ir jaunus, ir senus, ir žaidėjus, ir žiūrovus. Bet kuriame pasaulio stadione rungtynių dalyvis jaučiasi draugiškos regbio šeimos nariu.
– Vienybe. Regbis – tai draugai visam gyvenimui, komanda, kurią užgrūdina svaiginančios pergalės ir skaudūs pralaimėjimai, tai varžovai, kurie gerbia priešininko ryžtą.
– Drausme. Visi žaidėjai ir žiūrovai privalo laikytis rašytų ir nerašytų taisyklių bei be diskusijų priimti teisėjo sprendimus. Net tada, kai jie nepalankūs palaikomai komandai.
– Pagarba. Būtina gerbti komandos draugus, varžovus, organizatorius ir žiūrovus, nes jie visi yra regbio šventės dalimi.

Kuo naudingas regbis?

Regbis – tai jėgos ir ištvermės sportas, kuriame ypatingai vertinamas greitis bei tobula judesių koordinacija. Iš kitų komandinių sporto šakų regbis išsiskiria tuo, kad visi žaidėjai turi griežtą specializaciją ir atlieka užduotis, kurios geriausiai atitinka jų fizines savybes bei sugebėjimus. Net pačiose menkiausiose dvikovose tenka apjungti kelių skirtingo profilio sportininkų pastangas.

Žaidimo keliami tikslai leidžia ir verčia tobulinti geriausias individualias savybes bei užtikrina puikų fizinį pasirengimą. Regbiui būdingi visi fizinio pasirengimo komponentai:

– Greitis. Sugebėjimas koordinuoti galūnių judesius, atliekamus itin didele sparta.
– Jėga. Maksimali galia, kurią žmogus gali pritaikyti, siekdamas įveikti pasipriešinimą.
– Ištvermė. Sugebėjimas ilgą laiką išlaikyti kūno darbingumą ir proto koncentraciją.
– Judesių koordinacija. Gebėjimas žaidimo metu suderinti stabilumą ir judrumą.
– Galia. Greičio ir jėgos derinys.

Vieno ar kito fizinio parengimo komponento svarba priklauso nuo žaidėjo pozicijos aikštėje. Pavyzdžiui, grumtynių žaidėjams labai svarbu turėti jėgos ir ištvermės rezervą, tuo tarpu nuolat prasiveržimuose dalyvaujantiems trijų ketvirčių žaidėjams prireiks greičio ir itin geros judesių koordinacijos. Dėl šios priežasties kiekvienas sportininkas privalo treniruotis pagal individualų treniruočių planą, kuris atsižvelgia į asmens amžių, genetinius polinkius bei fizinio parengimo lygį.

Komandinis sportas ypatingai skatina socialinius įgūdžius. Regbininkams būdingas pasitikėjimas savimi, gebėjimas dirbti komandoje ir tapti jos lyderiais. Fizinis pasirengimas ir jėga praverčia visose gyvenimo sferose, padeda ugdyti disciplinuotumą, koncentraciją, praverčia tada, kai reikia priimti svarbius sprendimus.

Treniruočių ir rungtynių ciklas sportininką nuo mažų dienų moko išpažinti sveiką gyvenimo būdą. Subalansuota mityba leidžia užtikrinti energijos lygį, kurio reikia treniruočių ir žaidimo metu. Todėl mokymas apie teisingą mitybą ir tinkamą dienos režimą yra neatsiejama treniruočių dalis. Teisingai organizuojamas treniruočių ciklas palankiai veikia širdies bei kraujagyslių sistemos darbą.

Artimiausios rungtynės

Naujienos

Treneriai